Dr L. Pietrzak: UE nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa w Europie

Unia Europejska nie potrafi poradzić sobie dzisiaj z żadnym aspektem, jaki wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa w Europie – powiedział w dzisiejszej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Leszek Pietrzak, były pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Od wielu miesięcy obserwujemy, że Unia Europejska nie ma pomysłu na to, w jaki sposób skutecznie zapewnić bezpieczeństwo w najważniejszych europejskich miastach – podkreślił dr Leszek Pietrzak.

Wczorajszy atak terrorystyczny w Londynie, do którego doszło w 1. rocznicę ataków w Brukseli, jest czytelnym sygnałem na to, że terroryści pozwalają sobie na coraz więcej. Zamach w Londynie był wręcz demonstracyjnym aktem terroru. Jest to również sygnał dla Brukseli, że możemy spodziewać się dalszej eskalacji tego typu akcji – zaznaczył wykładowca akademicki.

Jak dodał, kolejnych ataków terrorystycznych możemy się spodziewać w największych miastach w Europie.

Kolejnych ataków możemy się spodziewać tam, gdzie konstruowana jest europejska polityka. Będzie to próba zastraszenia mieszkańców Europy i próba wywarcia presji na to, aby Unia Europejska wycofała się ze zwalczania tzw. Państwa Islamskiego. O takich celach ataków terrorystycznych możemy w tym wypadku mówić – powiedział były pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zdaniem dr. Leszka Pietrzaka, Unia Europejska nie potrafi poradzić sobie dzisiaj z żadnym aspektem, jaki wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa w Europie.

Na Unię Europejską nakłada się dziś wiele problemów i stąd tak ogromny problem z zapewnieniem bezpieczeństwa dla Europejczyków. Jest niekontrolowany napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu, a do tego niedawno doszła kwestia pogorszenia stosunków z Turcją, która była filtrem tej emigracji – to są najistotniejsze czynniki – zaznaczył gość czwartkowego programu „Aktualności dnia” dr Leszek Pietrzak.

Całość rozmowy z dr. Leszkiem Pietrzakiem w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl