fot. PAP

PiS będzie przypominać o aferze taśmowej

W Polsce zaczyna obowiązywać cenzura. Stosowane są metody typu wschodniego – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło akcję plakatową w której politycy tej partii chcą  nie dać zapomnieć o aferze taśmowej,  a także przypomnieć PO plakaty z 2007 roku. Wówczas na bilbordach Platformy widniało hasło „By żyło się lepiej”.

W pierwotnej wersji plakaty PiS-u miały jednak zawierać hasło „By żyło się lepiej. Sitwie” – na to nie zgodziła się jednak firma outdoorowa.

– Tą cenzurę w istocie wprowadza władza, chociaż teoretycznie są to firmy. Faktycznie jest to władza, która zniszczeniem, obrażaniem, dyfamowaniem przeciwnika, budowaniem przemysłu pogardy, zbudowała sobie metodę rządzenia. Jest to jej główna metoda rządzenia. Maszerujemy na Wschód, bo tylko w tamtych realiach, można by ten system, który żyje, system sitw, nadużyć i złodziejstwa utrzymać – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił także, że mamy do czynienia z innymi budzącymi kontrowersje wydarzeniami. Przypomniał, że kiedy jego partia przedstawiła listę kandydatów na prezydentów miast, PKW za moment zabrała głos informując, że to kampania wyborcza.

– Chciałem zapytać pana prof. Jaworskiego, czy jest on szefem komisji dziwnych sił, które rządzą Polską, czy szefem komisji, która ma być obiektywna? Jest to naprawdę bardzo ważne. Już wielokrotnie uderzyły w nas tego rodzaju działania komisji – zaznacza Jarosław Kaczyński.

Największa partia opozycyjna chce przy pomocy bilbordów dotrzeć  do mieszkańców większych miast.

 

RIRM

drukuj