Ustawa medialna w Sejmie. Dziś głosowanie

W Sejmie odbędzie się dziś głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu tzw. dużej ustawy medialnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas kilkugodzinnej debaty opozycja zarzuciła, że ,,duża ustawa medialna” jest zamachem na prawdę i próbą wulgarnego wpływu na media publiczne.

Posłowie PiS podkreślali w swoich wystąpieniach, że projekt doprowadzi do dobrej zmiany, która odda media publiczne Polakom.

– Zależy nam bardzo na tym, by Telewizja Polska, Polskie Radio – jego rozgłośnie i ośrodki regionalne w każdym mieście wojewódzkim naszej ojczyzny oraz Polska Agencja Prasowa zostały przez Polaków uznane za swą, chronioną jak źrenica oka, własność gwarantującą ich wolność i bezpieczną przyszłość, bo zbudowane wokół jednoczących nas wartości, które określił nasz przyjaciel Gilbert Chesterton jako męstwo i szlachetność, dzięki tej ustawie, w co głęboko wierzę, dobre imię Polski nie tylko będzie lepiej chronione, ale stanie się przedmiotem dumy każdego obywatela naszej ojczyzny i każdego Polaka w świecie, a także skutecznym narzędziem zjednywania nowych, wypróbowanych przyjaciół – mówiła poseł Barbara Bubula.

Wiceminister kultury Krzysztof Czabański zapowiedział szerokie konsultacje społeczne.

Na projekt ,,dużej ustawy medialnej” składają się trzy propozycje ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające.

Pakiet przewiduje przekształcenie od 1 lipca Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej w instytucje mediów narodowych. Ponadto zostałaby wprowadzona składka audiowizualna w wysokości 12 lub 15 zł miesięcznie, która byłaby pobierana z rachunkiem za prąd od 1 stycznia 2017 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl