fot. sxc.hu

K. Tchórzewski: Sprawa Poczty Polskiej powinna trafić do TK

Wypychanie Poczty Polskiej z rynku zasługuje na wniosek do Trybunału Konstytucyjnego – mówi poseł Krzysztof Tchórzewski, wiceszef Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Dzisiejsze posiedzenie tego gremium poświęcone jest sytuacji Poczty Polskiej.

W momencie rozpoczęcia obrad o godzinie 17.00, protest pod Sejmem przeciwko sytuacji w firmie zapowiedzieli pocztowi związkowcy.

Poczta Polska straciła ostatnio kontrakty na obsługę dużych podmiotów państwowych, takich jak sądy czy prokuratury, a teraz grozi jej utrata kontraktu na operatora wyznaczonego.

Poseł Krzysztof Tchórzewski mówi, że w państwach europejskich właściwie nie zdarza się, by rządowe przesyłki były obsługiwane w sposób niejasny.

– Poprzez zorganizowanie przetargu przez rząd i poprzez podanie takich warunków przetargu, które w moim przekonaniu były ukierunkowane na przegraną Poczty Polskiej, czyli jeżeli rząd podejmuje działania po to, żeby w stosunku do swojej własnej firmy budować potencjał konkurencji, to jest sytuacja patologiczna. Wypychanie z rynku, ustawienie się rządu przeciwko firmie, która jest właścicielem, w pewnym sensie zasługuje na wniosek do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział poseł Krzysztof Tchórzewski.

Na 15 kwietnia tego roku pracownicy Poczty Polskiej zapowiadają strajk.

RIRM

drukuj