fot. Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

K. Szczerski nt. projektu ustawy o SN: Opozycja nie zaproponowała niczego alternatywnego

Jedna grupa dokonuje potrzebnych zmian wymiaru sprawiedliwości, a druga przekracza granice bezkulturowego zachowania poselskiego – ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, opozycja nie zaproponowała niczego alternatywnego w związku ze zmianami w sądownictwie.

Szef kancelarii prezydenta zapytany w czwartek w telewizji Republika o opinię na temat bieżących wydarzeń wokół ustawy związanej ze zmianą wymiaru sprawiedliwości powiedział, że jego zdaniem są dwa obrazy. Jak wymienił, jeden obraz przedstawia tych, którzy dokonują potrzebnej zmiany w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. Podkreślił bardzo wyraźną inicjatywę prezydenta „dotyczącą zmiany reguł reformy”. Dodał również, że zmiany te „mają dać przede wszystkim efekt zdjęcia odium partyjności”.

„I jest druga grupa, która tak naprawdę niczego w tych pracach nie zaproponowała alternatywnego” – powiedział Krzysztof Szczerski.

„Odwrotnie, przekraczała kolejne granice, które mi się wydawały – jeszcze do niedawna – nieprzekraczalne” – dodał.

„Ja byłem w Sejmie w kadencji, w której był tam Ruch Palikota i wtedy mi się wydawało, że to był szczyt możliwości takiego bezkulturowego zachowania poselskiego” – powiedział szef kancelarii prezydenta. Jego zdaniem to, co działo się podczas środowej komisji sprawiedliwości, czy wcześniejszych obrad Sejmu „przekroczyło pewną granicę”.

„My rzeczywiście przechodzimy – przynajmniej ta część opozycyjna przechodzi – kolejne bariery, które już nie rozróżniają parlamentu od takich miejsc, które zwykle przyzwoity człowiek po prostu omija” – ocenił.

PAP/RIRM

drukuj