fot. PAP/Marcin Obara

K. Sobolewski: Teraz w relacjach z UE będziemy stosowali taktykę „ząb za ząb”

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, zapewnił, że polski rząd nie zamierza wychodzić z Unii Europejskiej.  Będziemy stosowali taktykę „ząb za ząb” – podkreślił.

Polityk odniósł się do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Na łamach tygodnika „Sieci” zapowiedział on zmianę podejścia do Unii Europejskiej, zastrzegając, że nie chodzi tu o niepłacenie składki członkowskiej, ale inne przedsięwzięcia.

Sekretarz generalny PiS-u podkreślił, że wymagania Komisji Europejskiej w kwestii Izby Dyscyplinarnej SN zostały wykonane i rząd oczekiwał na realizację zobowiązań z drugiej strony. Tak się dotąd nie stało, stąd plan zmiany podejścia polskiego rządu w relacjach z Unią Europejską.

– Będziemy starali się maksymalnie wykorzystać wszystkie możliwości, które są jasno określone w unijnych traktatach. Wśród tych możliwości jest również prawo weta, które można stosować, rozszerzać i zawężać. To prawo dotyczy różnych mało ważnych, jak i istotnych spraw. Teraz będziemy stosowali taktykę „ząb za ząb” – wyjaśnił Krzysztof Sobolewski.

Jarosław Kaczyński powiedział, że w relacjach z UE państwo polskie wykazało maksimum dobrej woli i poszło na duże kompromisy. Jednak ustępstwa nic nie dały. W tej sytuacji – jak stwierdził – nie mamy powodów brać pod uwagę zastrzeżeń KE, które nie mają podstaw traktatowych i nie mają nic wspólnego z praworządnością.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl