fot. pixabay.com

K. Kasprzak: Niezależnie od wniosków warszawskich radnych nadal będziemy pokazywać prawdę na temat tzw. aborcji i ideologii LGBT

To kolejna próba ukrycia prawdy o tzw. aborcji i ideologii LGBT. W ten sposób do projektu uchwały warszawskich radnych Koalicji Obywatelskiej odniósł się Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina. Chodzi o zakaz poruszania się po stolicy samochodów pro-life.

Stołeczni radni przegłosowali uchwałę w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody mazowieckiego dotyczące zakazu poruszania się po stolicy furgonetek pro-life. Wojewoda Konstanty Radziwiłł, uchylił w całości uchwałę rady miasta w tej sprawie.

Teraz radni Koalicji chcą, by sąd zajął się sprawą, bo – jak twierdzą – nie zgadzają się, by po ulicach stolicy „jeździły furgonetki propagujące treści homofobiczne i antyaborcyjne”.

Te środowiska próbują ukryć prawdę i dlatego cenzurują debatę publiczną – wskazał Krzysztof Kasprzak z zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Jakiś czas temu złożyliśmy projekt „Stop LGBT”, który będzie hamował rozprzestrzenianie się homopropagandy w przestrzeni publicznej. Widzimy próbę tych środowisk, które boją się prawdy. Niezależnie od tego, jakie wnioski będą składali radni, my nadal będziemy stać na straży i pokazywać prawdę na temat aborcji i ideologii LGBT – akcentował Krzysztof Kasprzak.

O unieważnienie uchwały zakazującej furgonetkom pro-life poruszania się po stolicy wnioskowali do wojewody m.in. wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski i Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Wskazywali m.in. na konstytucyjnie zagwarantowane prawo do wyrażania własnych poglądów.

RIRM

drukuj