K. Guzikiewicz: Nie będzie tablicy upamiętniającej braci Kaczyńskich w Sierpniu ’80

Nie będzie tablicy, która miała upamiętniać udział braci Lecha Jarosława Kaczyńskich w strajku w sierpniu 1980 r. – poinformował w środę wiceprzewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz. Tablica miała być umieszczona na jednaj z hal stoczniowych.

W piątek w Gdańsku odbędą się uroczystości upamiętniające 38. rocznicę Sierpnia’80, które organizuje Solidarność.

We wtorek w mediach społecznościowych pojawiło się zaproszenie NSZZ „Solidarność” na uroczystość przedstawienia nowych planów dla Stoczni Gdańskiej, która odbędzie się w piątek na Wyspie Ostrów. Według zaproszenia jednym z punktów uroczystości miało być odsłonięcie tablicy „ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, którzy przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 roku”.

„Tablicy nie będzie z powodu braku zgody Jarosława Kaczyńskiego” – poinformował w środę PAP Karol Guzikiewicz.

Przyznał, że „pomysł wykonania tablicy nie był konsultowany z szefem PiS Jarosław Kaczyńskim”.

„Nie konsultowaliśmy tego, bo uznawaliśmy, że miała to być tablica informacyjna, a nie pamiątkowa” – zaznaczył.

Wcześniej rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do tej sprawy napisała na Twitterze, że „odsłonięcie tablicy w Gdańsku to nie jest inicjatywa PiS, a J. Kaczyński nic o tym nie wiedział”.

„Nikt nie pytał Jarosława Kaczyńskiego, czy można jego nazwisko na tablicy umieścić – dla jasności takiej zgody nigdy by nie dał” – podkreśliła rzeczniczka partii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl