fot. pixabay.com

K. Bosak: Jeśli ktoś chce przyjechać i pracować w Polsce, to ma się uczyć języka polskiego

Konfederacja przedstawi 10. punktowy pakiet polityki migracyjnej. Jeśli ktoś chce przyjechać i pracować w Polsce, to ma się uczyć języka polskiego, respektować nasza kulturę i obyczaje – mówił w Polsat News poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak.

Krzysztof Bosak w Polsat News zapowiedział, że Konfederacja przedstawi „odpowiedzialny pakiet polityki migracyjnej”, który ma obejmować 10 rozwiązań. Polityk dodał, że chodzi o to, aby „uchwycić kontrolę” i zbudować strategię dotyczącą migracji do naszego kraju.

„Jeżeli ktoś chce przyjechać do Polski i tutaj pracować, to ma się uczyć języka polskiego, (…) ma respektować nasza kulturę, obyczaje. Chcemy być państwem przynależnym do kultury europejskiej, a nie stać się jakimś multikulturowym tyglem, w którym wszystko będzie pomieszane” –  podkreślił poseł.

Lider Konfederacji zaznaczył, że Polska potrzebuje konkretnych decyzji, warunków i wymagań dotyczących osób migrujących z innych krajów, a w jego ocenie państwo polskie w tej chwili „nie stawia żadnych wymagań”.

„Rząd nie różnicuje polityki wobec Polaków i imigrantów i niczego w zamian nie wymaga” – dodał Krzysztof Bosak.

„Administracja polska wyspowo zaczyna się przestawiać na obsługę w innych językach, dlatego w tym pakiecie (Konfederacji) będzie zapis, że język polski ma być jedynym językiem urzędowym, a nie że w tej chwili na wyścigi różne jednostki gospodarki publicznej przestawiają się na to, iż będą we wszystkich językach świata obsługiwać różnego rodzaju sprawy, zgłoszenia” – powiedział polityk.

Jak ocenił, w tej chwili Polska „idzie drogą Francji” w kwestii ułatwień migracyjnych.

„PiS zlikwidował nawet egzamin z historii i znajomości państwa polskiego dla osób starających się o obywatelstwo” – zauważył.

Pytany o to, co należy zrobić z migracją osób z innych kręgów kulturowych, zaznaczył, że „ze względu bezpieczeństwa narodowego trzeba zablokować imigrację z państw muzułmańskich”. Dodał, że nasz kraj ma autonomię w sprawie wydawania wiz i „tego należy się trzymać”.

„Bądźmy narodem, który będzie mądry przed szkodą” – zaapelował.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl