fot. twitter.com

P. Skutecki dołączył do koła poselskiego Konfederacja, jedynką w stolicy J. Korwin-Mikke

Poseł Paweł Skutecki dołączył w poniedziałek do koła poselskiego Konfederacja i będzie startował z trzeciego miejsca na warszawskiej liście tego ugrupowania. Jedynką w stolicy będzie Janusz Korwin-Mikke – poinformowało w poniedziałek kierownictwo Konfederacji.

W piątek Paweł Skutecki opuścił Kukiz’15 i został posłem niezrzeszonym. Decyzja ta – jak wyjaśnił – była spowodowana startem polityków Kukiz’15 z list PSL.

Paweł Skutecki po ogłoszeniu decyzji o dołączeniu do Konfederacji powiedział, że tylko kilka dni był posłem niezrzeszonym i „w pojedynkę jest dużo trudniej”. Jak dodał, „dzisiaj jedyną opcja w Sejmie, która twardo i odważnie stoi po stronie wartości, po stronie wolności, po stronie dzieci i rodziny jest Konfederacja; także wybór był dla mnie oczywisty.

„Bardzo się cieszę, że mogę z tak zacnymi ludźmi kontynuować to, co zaczęliśmy cztery lata temu i mam nadzieję, że w kolejnej kadencji uda się zrobić jeszcze więcej” – zapewnił.

Robert Winnicki z Ruchu Narodowego ogłosił też, że na pierwszym miejscu Konfederacji w Warszawie będzie kandydował lider partii Wolność-Korwin Janusz Korwin-Mikke.

Jak mówił Robert Winnicki, „z pierwszego miejsca w stolicy na liście warszawskiej będzie kandydował człowiek, który jest jednym z symboli braku pokory wobec panującego od 30 lat systemu. Będzie startował lider nieszablonowy, jednocześnie taki, który przyciągnął do idei wolnościowej, konserwatywnej setki tysięcy, jeśli nie miliony Polaków w minionych dekadach”.

PAP/RIRM

drukuj