Fot. Joanna Adamik

Związek Żołnierzy NSZ solidaryzuje się z ks. abp. M. Jędraszewskim, atakowanym za głoszenie prawdy

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych solidaryzuje się z ks. abp. Markiem Jędraszewskim, który – jak podkreślili – jest atakowany za głoszenie prawdy o współczesnych zagrożeniach dla człowieka. Organizacja kombatancka wystosowała list otwarty w tej sprawie.

W dokumencie wskazano, że „przepoczwarzona ideologia komunistyczna konsekwentnie walczy z chrześcijaństwem, moralnymi i etycznymi autorytetami, patriotyzmem i tradycją narodową”. I właśnie na to zjawisko – jak czytamy w liście Związku Żołnierzy NSZ zwrócił uwagę ks. abp Marek Jędraszewski w homilii, nazywając ideologię LGBT „tęczową zarazą”.

Karol Wołek, prezes Zarządu Głównego Związku NSZ, podkreślił, że ks. abp Jędraszewski z dużą odwagą broni podstaw naszej cywilizacji.

Ks. abp. Jędraszewskiego spotkały ataki za postawę chrześcijańską, za mówienie prawdy o człowieczeństwie i zagrożeniach dla człowieczeństwa we współczesnym świecie. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych solidaryzuje się z księdzem arcybiskupem. Uważamy, że we współczesnym świecie tradycyjne wartości, ład społeczny, spotykają się z bardzo silnymi atakami. A jedną z ostoi tych tradycyjnych wartości w Polsce jest Kościół katolicki, stąd te ataki – mówił prezes Zarządu Głównego Związku NSZ.

W obronie ks. abp Marka Jędraszewskiego, stanęli wierni, którzy m.in. przed Kurią w Krakowie manifestowali poparcie i modlili się [zobacz więcej].

Poparcie dla metropolity krakowskiego w niedzielę wyrazili m.in. ks. kard. Zenon Grocholewski, ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, a także Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR [czytaj więcej].

RIRM

drukuj