fot. PAP/Grzegorz Momot

Pożar w Nowej Białej, metropolita krakowski ogłosił zbiórkę, prosi o modlitwę

Metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski, ogłosił, że w przyszłą niedzielę 27 czerwca przed kościołami zorganizowana zostanie zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.

„Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem” – poinformowała kuria.

Ks. abp Marek Jędraszewski zaapelował do wiernych o modlitwę.

„W godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia” – napisał metropolita krakowski.

https://twitter.com/ArchKrakowska/status/1406617689947357188

„W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc” – podkreślił.

„Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą” – dodał.

Informacja o pożarze w Nowej Białej dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20. Ogień szybko rozprzestrzeniał się, ponieważ zabudowa wsi jest zwarta i zgrupowana, a część budynków jest drewnianych. Jak powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej, Piotr Krygowski, uszkodzonych przez pożar zostało 13 budynków mieszkalnych i dwadzieścia trzy budynki gospodarcze – niektóre są spalone w całości, niektóre w części. Poszkodowanych zostało dziewięć osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl