fot. pixabay.com

W Portugalii doszło do dużego pożaru lasów przy północno-wschodniej granicy z Hiszpanią

Kilkuset strażaków walczy w sobotę z szybko rozprzestrzeniającym się pożarem lasów w północno-wschodniej Portugalii, przy granicy z Hiszpanią. Ogień pustoszy trudno dostępne dla jednostek ratowniczych drzewostany w dystrykcie Braganca.

W porannym komunikacie władze portugalskiego dystryktu podały, że w miejsce pożaru zostaną wysłane śmigłowce gaśnicze.

Sprecyzowały, że czoło pożaru, który pustoszy już tereny po drugiej stronie granicy z Hiszpanią ma szerokość ponad 500 m.

Ogień, który pojawił się w czwartek w kompleksie leśnym Montesinho, w dystrykcie Braganca, dotarł w sobotę rano do hiszpańskiej gminy La Tejera.

Według informacji obrony cywilnej Portugalii w sobotnie przedpołudnie w całym kraju było aktywnych osiem pożarów, z czego większość w północnej części kraju. Najbardziej doświadczone żywiołem są dystrykty Braganca oraz Vila Real.

W ocenie strażaków i meteorologów podwyższone w ostatnich dniach ryzyko wystąpienia pożarów w portugalskich lasach jest efektem dużego wysuszenia ściółki z powodu utrzymującego się od kilku tygodni braku opadów deszczu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl