Łódzkie: Pożar na wysypisku śmieci w Pukininie

Kilka jednostek straży pożarnej bierze udział w gaszeniu pożaru wysypiska komunalnego w Pukininie koło Rawy Mazowieckiej. Ogień objął powierzchnię około 100 m kwadratowych.

O zdarzeniu poinformował w czwartek PAP oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Jak powiedział, strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia. Nie wiadomo też, co było przyczyną pożaru. Według nieoficjalnych informacji, mógł to być gorący popiół zrzucony na wysypisko.

Według Jędrzeja Pawlaka, pożar w Pukininie należy do tzw. średnich, a od początku 2017 roku w Łódzkiem zanotowano 17 takich zdarzeń.

Pożar w Pukininie jest kolejnym, jaki w ciągu dwóch dni wybuchł na wysypisku śmieci w woj. łódzkim. W środę paliło się wysypisko w miejscowości Mostki w pow. zduńskowolskim, gdzie składowano przede wszystkim plastikowe odpady. Ogień objął około 1,5 tys. m kw. powierzchni terenu. Akcje gaśniczą zakończono w czwartek nad ranem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl