Jens Stoltenberg kończy dziś wizytę w Polsce

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zakończy dziś dwudniową wizytę w Polsce. Szef Sojuszu przybył do naszego kraju, aby rozmawiać nt. przygotowań do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

Dziś Stoltenberg spotka się z premier Beatą Szydło, a także z szefami resortów obrony i spraw zagranicznych. Wczoraj w Belwederze Sekretarza przyjął prezydent Polski Andrzej Duda.

Na wspólnej konferencji, po spotkaniu, Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP wyraził nadzieję, że szczyt odpowie na wszystkie wyzwania, które stoją przed Sojuszem.

– To są dwa podstawowe problemy, o których się dyskutuje. Pierwszy – to jest bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego. Drugi – to jest bezpieczeństwo na południu, gdzie wiemy doskonale o tym, że mamy problem niepokojów wojennych w wielu krajach i zdestabilizowanej sytuacji, na którą również Sojusz Północnoatlantycki musi zareagować. Co jest najważniejsze z naszego punktu widzenia: to, aby Sojusz był solidarny i aby był jednością – byśmy wszystkie decyzje podejmowali wspólnie – mówił Andrzej Duda.

Prezydent poinformował, że pomiędzy krajami członkowskimi trwają ostatnie ustalenia co do postanowień, jakie mają zapaść na szczycie. Dodał, że w połowie czerwca odbędzie się spotkanie ministrów obrony państw NATO.

Szef NATO Jens Stoltenberg stwierdził, że po szczycie będzie więcej wojsk Sojuszu w Polsce. Ma to być jasny sygnał dla potencjalnego agresora, że atak na Polskę będzie uważany za atak na cały Sojusz – stwierdził Stoltenberg. Szczyt NATO odbędzie się 8-9 lipca w Warszawie.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl