Bruksela: sesja ministrów obrony państw NATO

W Brukseli rozpoczyna się dziś dwudniowa sesja ministrów obrony państw NATO. Polskę na spotkaniu w Kwaterze Głównej Sojuszu będzie reprezentował szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Ministrowie omówią najważniejsze zagadnienia, które były podjęte na Szczycie NATO w Warszawie.

Jednym z tematów będzie rozmieszczenie w 2017 r. czterech batalionów NATO w Polsce i w państwach bałtyckich. Poinformował o tym wczoraj sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Podczas sesji roboczych ministrowie będą dyskutować na temat bezpieczeństwa i możliwości wsparcia dla Ukrainy, a także współpracy NATO-UE. To bardzo istotne rozmowy – mówi poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Cieszymy się, że najważniejsi politycy NATO i Unii Europejskiej potwierdzają gotowość i konsekwentnie działają w celu realizacji postanowień natowskich ze Szczytu w Warszawie. To jest dla nas sprawa kluczowa. Będziemy mieli wojska NATO, więc będziemy się czuli bezpieczniej. To jest rzecz nie do przecenienia i czegoś takiego jeszcze nie było. Pomimo naszego 15-letniego członkostwa NATO, dopiero pierwszy raz wojska Sojuszu będą u nas stacjonować. To jest bardzo istotny symbol – wskazuje Michał Jach.

Ministrowie obrony NATO mają także rozważyć przyszłość operacji na Morzu Egejskim. Chodzi o wsparcie Turcji i Grecji w związku z napływem uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Dyskusja będzie dotyczyć również wsparcia dla prowadzonej przez Unią Europejską operacji Sophia na Morzu Śródziemnym.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl