fot. pixabay.com

Droga Szwecji i Finlandii do NATO

W siedzibie NATO w Brukseli podpisane zostały dziś protokoły akcesyjne. To kolejny krok w procesie rozszerzenia Sojuszu o Finlandię i Szwecję. Teraz proces rozszerzenia Sojuszu przeniesie się do parlamentów poszczególnych krajów.

Szwecja i Finlandia już oficjalnie zostały zaproszone do Sojuszu w trakcie szczytu NATO w Madrycie.

– To dobry dzień dla Finlandii i Szwecji oraz dobry dzień dla NATO. Mając 32 państwa przy stole, będziemy jeszcze silniejsi, a nasi ludzie będą jeszcze bezpieczniejsi, ponieważ stoimy w obliczu największego kryzysu bezpieczeństwa od dziesięcioleci – mówił Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO.

Oba kraje będą mogły brać już udział w naradach NATO. Jednak będą robić to jako obserwatorzy, czyli bez prawa głosu.

Do przełomowego wydarzenia odniosła się Ann Linde, minister spraw zagranicznych Szwecji.

– Szwecja, jako przyszły członek Sojuszu, będzie przyczyniać się do bezpieczeństwa wszystkich sojuszników. Jesteśmy przekonani, że nasze członkostwo wzmocni NATO i zwiększy stabilność w obszarze euroatlantyckim – podsumowała Ann Linde.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl