Zwolennicy IS cieszą się z ataków w Brukseli

Zwolennicy Państwa Islamskiego (IS) wyrażali we wtorek radość w mediach społecznościowych z ataków terrorystycznych w Brukseli, w których śmierć poniosło ponad 20 osób – podała agencja Reutera.

Państwo zmusi was do ponownego określenia waszych dróg tysiące razy, zanim ośmielicie się znowu zabić muzułmanina i wiedzcie, że muzułmanie mają teraz państwo, które ich broni – napisał jeden ze zwolenników IS na Twitterze.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachów.

Przed godz. 8 rano we wtorek doszło do dwóch eksplozji w hali odlotów na międzynarodowym lotnisku w Brukseli. Według prokuratury zginęło 13 osób, a 35 zostało rannych. Dwie godziny później miał miejsce wybuch w wagonie brukselskiego metra na stacji Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji UE; zginęło tam 15 osób, a 55 jest rannych.

Do ataków doszło po obławie na domniemanego koordynatora ubiegłorocznych zamachów w Paryżu Salaha Abdeslama, który został pojmany w piątek w brukselskiej dzielnicy Molenbeek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl