fot. PAP/Andrzej Grygiel

Jednostki administracji przechodzą w tryb pracy zdalnej

Od dziś znaczna część urzędów administracji rządowej i jednostek samorządu przechodzi w tryb pracy zdalnej. To efekt ustaleń podjętych w sobotę podczas konsultacji premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami samorządów.

Decyzja o znacznym ograniczeniu pracy urzędników administracji rządowej i jednostek samorządu ma związek z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem.

– W związku z rozprzestrzeniającą się drugą falą COVID-19 podjęliśmy decyzje o tym, że w ramach funkcjonowania urzędów ci pracownicy którzy mogą pracować zdalnie, powinni pracować zdalnie – wyjaśnił w programie „Polsat News” wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.

Wprowadzenie pracy zdalnej nie oznacza jednak zamknięcia urzędów.

– Urzędy muszą wykonywać swoją najważniejszą, bieżącą pracę, żeby obywatele najważniejsze kwestie mogli w urzędach załatwić – zaznaczył minister Paweł Szefernaker.

O tym, którzy pracownicy będą pracować w trybie zdalnym, będzie decydował i decyduje kierownik urzędu. Praca w trybie zdalnym ma potrwać do 4 grudnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl