Jedna z ulic Otwocka otrzymała nazwę płk. Kuklińskiego

Mieszkańcy gminy Wiązowna pamiętają o płk. Ryszardzie Kuklińskim, który uratował Polskę i Europę przed III wojną światową. Od dziś ulica między ul. Kraszewskiego i ul. Generalską w Otwocku nosi nazwę „płk. Kuklińskiego”.

W kościele św. Pawła Apostoła w Zakręcie była dziś sprawowana Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. bp łowicki senior Józef Zawitkowski. Po Eucharystii odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona osobie bohatera. Uroczystości zakończyła konferencja pt.: „Pomnik Symboliczny: Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja”.

Dla mnie „pomnikiem” jest również nadanie nazwy ulicy, szkole, przedszkolom, placom. To też są „pomniki”. Nie musimy stawiać wielkich pomników, żeby zaznaczyć obecność, pamięć. Tak długo żyje człowiek, jak długo żyje pamięć o nim. (…) Jesteśmy drugim miejscem, które nadaje tę nazwę ulicy. Są trzy ronda i jeden skwer. W związku z tym to również będzie „pomnik”. I to nic nie kosztuje! – zaznacza Małgorzata Kupiszewska ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika.

Małgorzata Kupiszewska podkreśla, że jest to inicjatywa oddolna. Dodaje, że o upamiętnienie płk. Kuklińskiego walczono od trzech lat.

Patronat nad uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj