Jasna Góra: Główne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP

Na Jasnej Górze odbędą się dziś główne obchody związane z przypadającą uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Przed południem sprawowana będzie suma pontyfikalna. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny należy do najważniejszych świąt maryjnych oraz największych wydarzeń na Jasnej Górze.

Ta uroczystość przypomina prawdę o tym, że każdy z nas jest przeznaczony do tego, by zająć swoje miejsce w niebie – mówi ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krakowie.

– Maryja jako pierwsza spośród rodzaju ludzkiego jest tą, która z ciałem i z duszą została wzięta do nieba. Została wzięta z uwagi na zasługi swojego syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata. To święto ma przepiękne symbole, ponieważ w tym dniu święcimy zioła, kwiaty, pierwociny zbóż. One również symbolizują prawdę o tym, że wszystko, cała natura uczestniczy w tej wielkiej radości nieba, w tym wielkim pochodzie, który rozpoczyna Najświętsza Maryja Panna jako pierwsza wstępująca do nieba, Wniebowzięta – podkreśla ks. prof. Jan Machniak.

Odpust 15 sierpnia co roku gromadzi w Częstochowie tysiące wiernych. Wielu z nich przybywa w pielgrzymkach pieszych.

W tym roku uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny są też dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży, zarówno te zorganizowane w Częstochowie w 1991 r. z udziałem Jana Pawła II, a także zakończone przed dwoma tygodniami w Krakowie, z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl