Jasna Góra: Rozpoczyna się nowy cykl przygotowań do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Na Jasnej Górze rusza dziś  nowy cykl przygotowań do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Hasłem spotkań będą słowa Prymasa Tysiąclecia: „Matka Boża w Polsce słabsza nie będzie, choćby zmieniali się ludzie”.

Rozważania będą się skupiały wokół milenijnego Aktu Oddania Narodu Polskiego Matce Bożej, który zainicjował ks. kard. Stefan Wyszyński. W tym roku przypada 55. rocznica ogłoszenia tego dokumentu.

O. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego, podkreślił, że przesłanie aktu jest wciąż aktualne.

– To jest pewien sposób patrzenia na życie i sposób przeżywania swojej drogi życia, wiary w kluczu Maryjnym. Z tym się wiąże kwestia pewnego stylu życia, uświadomienia sobie, że jako człowiek ochrzczony mam żyć jak chrześcijanin. To się nie przedawnia, to jest cały czas aktualne. To przesłanie jest cały czas dla nas pewnym wyzwaniem – zaznaczył o. Grzegorz Prus.

Spotkania, które mają przygotować wiernych do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, będą się odbywały każdego 27 dnia miesiąca o godz. 19.30.

Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem jasnogórskiego kanału YouTube. [tutaj] W tym roku przypada również 40. rocznica śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Na Jasnej Górze cały czas trwają nabożeństwa w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

RIRM

drukuj