Jarosław: J. Gowin zaapelował o poparcie dla kandydatów na listach PiS

O oddanie w wyborach samorządowych głosu na kandydatów startujących z list Prawa i Sprawiedliwości z powiatu jarosławskiego, zaapelował dziś w Jarosławiu (Podkarpackie) wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin zauważył na briefingu prasowym w starostwie powiatowym, że wybory samorządowe „są niezwykle ważne, bo w samorządach dostrzega się sprawy, które są najistotniejsze z punktu widzenia dnia codziennego milionów normalnych Polaków, mieszkańców naszych małych ojczyzn, takich jak moje rodzinne Jasło, czy jak Jarosław”.

„To sejmiki wojewódzkie i urzędy marszałkowskie decydują o tym, w jaki sposób wykorzystywane będą przez następne kilka lat, ciągle jeszcze niemałe fundusze europejskie. Bardzo się cieszę, że moje rodzinne Podkarpacie jest tym regionem, które pod kierunkiem marszałka (Władysława) Ortyla, pod kierunkiem klubu radnych PiS, tak znakomicie daje sobie radę z wyzwaniami cywilizacyjnymi i rozwojowymi” – podkreślił wicepremier.

Jarosław Gowin zaapelował o poparcie kandydata z listy PiS do sejmiku wojewódzkiego Tomasza Legenego.

Jak mówił, w okręgu jarosławsko-przemyskim, z którego startuje Tomasz Legeny, na liście PiS do sejmiku wojewódzkiego jest wielu znakomitych kandydatów. „Serdecznie poprosił” wszystkich mieszkańców Jarosławia o poparcie tej listy, a szczególnie o oddanie głosu na jego „najbliższego współpracownika na Podkarpaciu i przyjaciela – Tomasza Legenego.

Przypomniał, że Tomasz Legeny jest przedsiębiorcą i byłym wyczynowym sportowcem.

„Jeżeli ktoś sobie dawał radę w sporcie, jeżeli ktoś sobie daje radę w biznesie, to będzie znakomitym radnym wojewódzkim i na pewno zdziała dużo i dla Jarosławia i dla całego Podkarpacia” – przekonywał Jarosław Gowin.

Podkreślił, że „bardzo dużo” zależy od jakości władzy samorządowej.

W tym kontekście porównał dokonania powiatu jarosławskiego, gdzie – jak mówił – „w ciągu ostatnich czterech lat, (miało miejsce – PAP) wiele bardzo spektakularnych sukcesów, z tym co dzieje się lub nie dzieje w samym Jarosławiu, mieście wspaniałej tradycji, mieście królewskim, ale dzisiaj pogrążonym niestety trochę w stagnacji”.

Wyraził jednocześnie swoje poparcie dla kandydata na burmistrza Jarosławia z listy PiS Bogdana Wołoszyna. Przypomniał, że to doświadczony samorządowiec, obecnie radny powiatowy, wcześniej był przez dwie kadencje wiceburmistrzem Jarosławia, a także wychowawcą „wielu roczników młodzieży jarosławskiej”.

„Jestem przekonany, że będzie znakomitym burmistrzem Jarosławia, i że tchnie nową energię, nową siłę i perspektywy rozwojowe w to piękne miasto” – przekonywał wicepremier.

Jak dodał, bardzo liczy również na to, że mieszkańcy powiatu jarosławskiego ponownie udzielą „kredytu zaufania liście Prawa i Sprawiedliwości na czele z panem starostą Tadeuszem Chrzanem”.

„Rzeczywiście ta współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy, tutaj, w powiecie jarosławskim, przebiega wzorcowo, modelowo” – ocenił Jarosław Gowin.

Po briefingu minister udał się na Mszę św., a później w uroczystym pochodzie przejdzie na kampus Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej (PWSTE) w Jarosławiu, gdzie weźmie udział w inauguracji 20. roku akademickiego uczelni.

PAP/RIRM

drukuj