Jarosław Gowin pozostaje na stanowisku

Jarosław Gowin pozostaje na stanowisku ministra sprawiedliwości. Po kilku dniach medialnych spekulacji, rozpoczętych na Twitterze przez rzecznika rządu – premier Donald Tusk poinformował dziś, że Jarosław Gowin przekonał go, iż dalsza ich współpraca jest możliwa i dlatego pozostawił ministra na stanowisku.

Deklaracja padła po dzisiejszych dwóch spotkaniach premiera z ministrem Jarosławem Gowinem. Premier powtórzył, że latem odbędzie się przegląd całego rządu.

Spór na linii Tusk-Gowin nasilił się po głosowaniach w sprawie tzw. związków partnerskich. Przed tym głosowaniem szef resortu sprawiedliwości ocenił z Trybuny sejmowej, że wszystkie trzy propozycje dotyczące związków są sprzeczne z Konstytucją. Premier odpowiedział oświadczeniem, że jest to „prywatna opinia” jego podwładnego.

Jak powiedział rzecznik PiS Adam Hofman, Donald Tusk przegrał dziś potyczkę z Jarosławem Gowinem.

 – Oznaką siły było by pożegnanie ministra, który ma inne zdanie w kluczowych dla niego kwestiach. Proszę pamiętać, że mieliśmy do czynienia z bezpośrednim konfliktem dwóch panów, którzy wyszli na mównicę i jeden powiedział swoje zdanie, a drugi swoje.  Premier przegrał – wygrał Gowin. Od tego momentu było wiadomo, że Donald Tusk zrobi wszystko by ministra wyrzucić. Skoro tego nie zrobił dziś, to znaczy że przegrał – zaznaczył Adam Hofman.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl