Dr Żurawski vel Grajewski: „obecna polityka upokarza Polaków”

Zasada podmiotowości, odrzucanie możliwości akceptacji, a tym bardziej uczestniczenia w koncercie mocarstw i solidarność regionalna to tylko niektóre praktyki, które powinny zostać wdrożone do polityki zagranicznej.

Dr Przemysław Żurawski vel Grajewski stwierdził, że zasady te mogą być dla Polaków istotnymi kryteriami oceny obecnej polityki, która jak dodał upokarza i uwłacza inteligencji naszych obywateli.

Ekspert uczestniczył w ostatniej konferencji prasowej prof. Piotra Glińskiego kandydata PiS na premier rządu technicznego.

Odnosząc się do zasady podmiotowości tłumaczył, że Polska nie może ani uczestniczyć ani wspierać żadnych systemów w ramach, których podejmowane byłyby decyzje nt. żywotnych dla Polski interesów bez jej udziału.

Przykładem tego jest oczywiście pakt fiskalny wskutek którego Polska nie tylko  nie ma stanowiska równorzędnego współdecydenta  w tworzonych przez nich strukturach, ale nawet nie przyznano jej statusu stałego obserwatora w posiedzeniach eurogrupy. Mimo to Polska zaangażowała swoje środki finansowe we wspieranie tego systemu. Uważam zatem, że zasada podmiotowości wyklucza akceptacje tego typu struktur politycznych z których Polska byłaby wykluczana – zaznaczył dr Przemysław Żurawski vel Grajewski.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl