fot. opactwo.pl

Jarosław: bieg z okazji 1050-lecia chrztu Polski

101050 uczestników zmierzy się z dystansem 1050 metrów podczas Jubileuszowego Biegu 1050-lecia Chrztu Polski, którego organizatorem akcji jest Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu.

Bieg rozpocznie się 10 września o godz. 12.00 przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jarosławiu.

„Trasa prowadzi do źródeł chrześcijaństwa w naszym mieście, do wzgórza św. Mikołaja, zwanego Jarosławskim Opactwem Pobenedyktyńskim, którego historia sięga 1611 roku” – mówi ks. Michał Kozak, dyrektor biegu.

Dodaje, że pierwszym celem biegu jest uczczenie jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. Ponadto jest to też doskonała lekcja patriotyzmu i świadectwo wiary. Do uczestnictwa zaproszeni są więc wszyscy.

„Poprzez różnorodność kategorii zachęcamy do udziału w biegu zarówno osoby duchowne, jak i nauczycieli, przedstawicieli służb mundurowych, wszystkie ruchy i stowarzyszenia działające na terenie archidiecezji przemyskiej” – zaznacza dyrektor biegu.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma medal. Dla osób, które uzyskają najlepszy czas w kilkunastu kategoriach, będą czekały nagrody, upominki i statuetki przygotowane specjalnie na tę okoliczność. W biegu może wziąć udział 1050 uczestników. W tym momencie na liście startowej widnieje już ponad 600 zgłoszeń.

Wszelkie informacje związane z biegiem, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie internetowej: www.opactwo.pl/bieg1050.

RIRM/Nasz Dziennik/br.AD

drukuj