fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Jaka przyszłość czeka Jarosława Gowina?

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa mówił w Polskim Radiu o motywach Jarosława Gowina do opuszczenia Zjednoczonej Pawicy. Prezes Porozumienia ma plan stworzenia centroprawicy, jednak może być o to trudno.

Już ponad tydzień minął od dymisji Jarosława Gowina. Wicepremier rozpoczyna nowy rozdział, już bez Zjednoczonej Prawicy, i bez grupy posłów, która podjęła decyzję o opuszczeniu Porozumienia. Jednym z nich jest wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Polityk wskazuje, że Jarosław Gowin miał swój plan na czas po odejściu z rządu.

– Pomysłem miało być nowe centrum, czyli jakaś formuła sojuszu politycznego, który będzie pomiędzy PiS a PO i to będzie próbowało przełamać ten duopol – mówił Marcin Ociepa.

Jednak powrót Donalda Tuska nie ułatwi odebrania władzy PO i PiS, tylko jeszcze bardziej ten duopol pogłębi. Polakom zostaną dwa wyjścia – centrolewicowy blok Tuska i centroprawicowy Prawa i Sprawiedliwości – mówi Marcin Ociepa. Dodaje, że pośrodku zostanie PSL i Gowin, które będą musiały wybrać. Ludowcy już wybrali Platformę – wskazuje wiceminister. Wtedy Porozumienie w trakcie głosowań stanie przed jeszcze mniej komfortowym wyborem, jak to było do tej pory w Zjednoczonej Prawicy.

– To będą głosowanie wokół tożsamości płciowej, modelu rodziny, suwerenności narodowej w ramach naszego członkostwa w UE i wreszcie wisienką na torcie będzie to, że będą musieli głosować za podwyżką podatków, bo tam będzie komponent lewicowy stricte, mówię o partii razem i SLD – dodał wiceminister obrony narodowej.

Dlatego dziwie się, że Jarosław Gowin, który w geście sprzeciwu odchodził z Platformy, teraz wraca do Tuska – podkreślił wiceminister Ociepa.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl