fot. PAP/Piotr Polak

Jaka będzie przyszłość kopalni w Turowie?

Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, poinformowała o wysłaniu do Naczelnego Sądu Administracyjnego zażalenia na postanowienie dotyczące kopalni Turów. Rząd ma kilka dni na odwołanie się od postanowienia nakazującego wstrzymanie wydobycia węgla. Wcześniej władze ogłosiły, że nie wykonają decyzji wydanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, mówiła podczas wizyty we Francji, że Polska jest pewna otrzymanej koncesji.

– Jesteśmy pewni decyzji środowiskowych, niemniej jeszcze trwa 14 postępowań w różnych sądach w Polsce dot. skarg, które zostały złożone przez stronę niemiecką oraz czeską, a także przez polskie organizacje. To jest coś, co się – jak wierzę – zakończy się naszym sukcesem, natomiast na pewno zajmie nas trochę czasowo i komunikacyjnie jest to zupełnie niepotrzebne – powiedziała minister Anna Moskwa.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował 31 maja  tego roku o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej dot. koncesji na wydobycie węgla dla kopalni Turów po 2026 roku. WSA tym samym przychylił się do skargi pseudoekologów z Czech i Niemiec.

RIRM

drukuj