Jacek Protasiewicz posłem Nowoczesnej

Wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz zdecydował się dołączyć do koła parlamentarnego Nowoczesnej. „Ten gest powoduje, że znowu będziemy klubem, co stwarza możliwość kontroli rządzących” – podkreśliła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Od zeszłego tygodnia Nowoczesna prowadziła z kilkorgiem posłów rozmowy w sprawie dołączenia do koła, tak aby mogła ona znów stać się klubem i nie straciła przez to swej reprezentacji w Sejmie czy komisjach sejmowych. Przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka powiedziała, że decyzja o przejściu posła Jacka Protasiewicza do Nowoczesnej zapadła jednomyślnie. Podkreśliła, że politycy opozycji muszą jak najbliżej współpracować i wzajemnie się wspierać, „bo tego wymaga polska demokracja”. Z kolei szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podziękowała zarówno Jackowi Protasiewiczowi, jak i partii Unia Europejskich Demokratów za pomoc.

Poseł Jacek Protasiewicz skomentował, że zmienia barwy klubowe, „pozostając po dobrej stronie mocy”. Dodał też, że cieszy się z tego, że będzie mógł dołożyć swoją małą cegiełkę, żeby opozycja była silniejsza. W zeszłym tygodniu z Nowoczesnej odeszło siedmioro posłów, którzy wraz z wykluczonym posłem Piotrem Misiłą przeszli do klubu PO, który zmienił nazwę na klub Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Po odejściu siedmiu posłów klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się 14-osobowym kołem.

TV trwam News/RIRM

drukuj