fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

J. Zieliński: Hanna Gronkiewicz-Walt powinna wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zamiast pouczać rząd i ministrów powinna zająć się przede wszystkim wyjaśnieniem afery reprywatyzacyjnej – mówi wiceminister Jarosław Zieliński. Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji odniósł się w ten sposób do listu prezydent Warszawy do ministra Mariusza Błaszczaka.

Poprosiła ona w nim o zwrócenie dodatkowej uwagi na bezpieczeństwo w stolicy.

Według Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie dochodzi bowiem do nasilenia ataków o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym.

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreśla, że nic nie wskazuje na zwiększenie się przestępstw o takim charakterze. Dodaje, że list prezydent Warszawy należy odczytać jako zagranie polityczne, które ma uderzyć w rząd i popsuć obraz Polski za granicą.

– Przestępstw na tle narodowościowym i ksenofobicznym jest w Polsce, na szczęście, bardzo mało. Są to śladowe liczby w stosunku do wszystkich przestępstw popełnianych w Polsce. Wyolbrzymianie tej sprawy jest działaniem nieodpowiedzialnym. Głos pani Hanny Gronkiewicz-Waltz ma za zadanie uderzać w rząd. W gruncie rzeczy jest to sprzyjanie takiej atmosferze, że w Polsce dzieje się coś złego, kiedy to nie jest prawdą – mówi Jarosław Zieliński.

Do sprawy listu prezydent Warszawy odniósł się także jego adresat minister Mariusz Błaszczak. Na antenie jednej ze stacji telewizyjnych podkreślił, że Polska jest bezpiecznym krajem, co udowodniły ŚDM.

RIRM

drukuj