Ministerstwo Skarbu oddala wniosek HGW o dotację na fundusz reprywatyzacji

Ministerstwo Skarbu Państwa oddaliło wniosek prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o 200 mln zł dotacji na fundusz reprywatyzacji – poinformował wiceminister skarbu Maciej Małecki.

Wiceminister zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podjął p.o. ministra skarbu państwa Henryk Kowalczyk.

Powodem, jak mówił Maciej Małecki, były wątpliwości, w jaki sposób miasto gospodarowało dotąd tego rodzaju dotacjami.

– Nasze wątpliwości budzi to, komu Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała pieniądze przelane na rachunek warszawskiego ratusza z funduszu reprywatyzacji. W trakcie kontroli, która była prowadzona w warszawskim ratuszu zostało ujawnione, że: ponad 26 mln zł trafiło do osób skupujących roszczenia, w tym do negatywnych bohaterów afery reprywatyzacyjnej, do osób których nazwiska pojawiają się w przestrzeni publicznej od wielu miesięcy – zaznaczył Maciej Małecki.

Kontrolę w warszawskim ratuszu dotyczącym wydawania pieniędzy z funduszu reprywatyzacji zlecił na początku tego roku były już minister skarbu Dawid Jackiewicz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl