J. Wiśniewska: chcemy Unii wartości ojców założycieli

Unia Europejska powinna wrócić do swoich chrześcijańskich korzeni – podkreśliła w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Jadwiga Wiśniewska. Polityk komentowała 13 lat należenia Polski do Wspólnoty.

1 maja 2004 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. W trakcie tych lat miało miejsce wiele pozytywnych,  jak i negatywnych działań ze strony Unii – oceniła Jadwiga Wiśniewska. Dużym plusem dla UE jest z pewnością swobodny przepływ usług, ludzi i towarów, zaś negatywem – pogłębiający się proces laicyzacji i islamizacji Europy – podkreśliła eurodeputowana.

Europosłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości chcą Europy wartości – zaznaczyła Jadwiga Wiśniewska.

– Uważamy, że Unia Europejska powinna wrócić do swoich chrześcijańskich korzeni, na których została ufundowana. Chcemy Unii  silnych państw narodowych współpracujących i kooperujących ze sobą. Chcemy Unii wartości zgodnie z tym, czego chcieli ojcowie założyciele UE, będący dziś kandydatami na ołtarze – wskazała europoseł.

7 i 8 czerwca 2003 r. odbyło się referendum akcesyjne, w którym ponad 77 proc. Polaków opowiedziało się za członkostwem w UE. Rok później – 1 maja 2004 r. – Polska wstąpiła do Unii Europejskiej razem z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Cyprem i Maltą.

RIRM

drukuj