J. Szewczak: Istnieją szanse na wzrost wynagrodzeń

Spadek bezrobocia w ostatnim roku pokazuje, że istnieją szanse na wzrost wynagrodzeń – ocenił poseł Janusz Szewczak z sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Według eksperta będziemy mieli do czynienia z rynkiem pracownika.

Stopa bezrobocia rejestrowanego przez drugi miesiąc utrzymuje się na tym samym poziomie. Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, w listopadzie wyniosła 8,2 proc., czyli tyle samo, co w październiku.

Z oficjalnych danych wynika, że bez pracy pozostawało 1 mln 313 tys. osób. To najlepsze dane z rynku pracy od 25 lat.

– Rzeczywiście przybywa ostatnio miejsc pracy, ale nadal mamy bardzo niskie wynagrodzenia. Bardzo dobrze się stało, że to bezrobocie jest już w granicach 8 proc. To oznacza, że mamy szansę na wyższe wynagrodzenia. Wielu Polaków wyjechało, więc to ma znaczenie, ale nowe miejsca pracy powstają. Widać, że wskaźniki gospodarcze w tym roku są niespodziewanie dobre – zaznaczał Janusz Szewczak.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl