fot. PAP/EPA

J. Stoltenberg: Rosja cały czas łamie traktat INF; czas się kończy

Rosja cały czas rozbudowuje i rozmieszcza rakiety łamiąc postanowienia traktatu Treaty on Intermediate-range Nuclear Forces (INF); czas się kończy, sojusznicy będą musieli przedyskutować odpowiedź – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Brukseli Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO.

Jens Stoltenberg mówił o tym przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych krajów NATO, które odbędzie się w tym tygodniu w Waszyngtonie w ramach obchodów 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Podczas spotkania, poza tematem Rosji, szefowie dyplomacji mają też omawiać walkę z terroryzmem, a także podział obciążeń związanych z wydatkami na obronność.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl