fot. pixabay.com

J. Sellin o ustawie medialnej: Z inicjatywą nowelizacji mógłby wyjść prezydent RP

Prezydent RP Andrzej Duda mógłby wyjść z inicjatywą kolejnej nowelizacji ustawy medialnej – podkreślił wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że taki projekt mogłaby przygotować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji lub Rada Mediów Narodowych.

Pod koniec grudnia 2021 roku prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. [czytaj więcej] Chodziło w niej o to, by podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogły posiadać w spółkach medialnych działających na podstawie polskich koncesji udziały nieprzekraczające 49 procent. Czy będzie kolejna nowelizacja ustawy medialnej? O to w Polskim Radiu 24 był pytany wiceminister kultury, Jarosław Sellin.

– Myślę, że w sytuacji, w której pan prezydent widział pewne powody do weta i to zrobił, mógłby wyjść z inicjatywą legislacyjną w tej sprawie – powiedział wiceminister.

W ocenie wiceministra projekt merytorycznie mogłyby przygotować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czy Rada Mediów Narodowych. Następnie zostałby on przekazany odpowiedniemu organowi, żeby taką nowelę zgłosił.

– Generalnie w Europie jest tak, że kapitał zagraniczny spoza Europy nie może mieć więcej niż 49 procent w mediach koncesjonowanych i chcemy, żeby w Polsce ta zasada była również egzekwowana, a dzisiaj tak nie jest – podkreślił Jarosław Sellin.

Nowe przepisy zawetowane przez prezydenta Dudę objęły m.in. Grupę TVN. Jej właścicielem jest amerykański koncern Discovery, czyli podmiot spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl