J. Sellin o obchodach Sierpnia’80: KOD-owi chodzi o zadymę

Organizowane przez Komitet Obrony Demokracji obchody rocznicy Sierpnia’80 w Gdańsku obliczone są na zadymę i pokazanie niechęci do władzy i „Solidarności” – powiedział dziś wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

31 sierpnia w Gdańsku 37. rocznicę Sierpnia’80 świętować będą w podobnym czasie NSZZ „Solidarność” i Komitet Obrony Demokracji. Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin był dziś pytany o tę sytuację w TVP Info.

„Odczytujmy właściwie intencje: nie sądzę, żeby liderom KOD chodziło o uczczenie robotników strajkujących w sierpniu 1980 r., a tym bardziej robotników, którzy zginęli w grudniu 1970. Im chodzi wyłącznie o awanturę, o zadymę, o kolejne pokazanie niechęci do sprawujących władzę, również do Solidarności, która dosyć dobrze naszą władzę recenzuje, jeśli chodzi i o politykę społeczną, którą prowadzimy” – ocenił wiceminister.

Wyraził zdziwienie, że organizacja, w której marszach, jak określił, „uczestniczą byli esbecy” postanawia taki wiec polityczny urządzać.

Odnosząc się do KOD i Obywateli RP powiedział Jarosław Sellin ubolewał, że istnieją organizacje, które „szukają właściwie bez przerwy jakiejś okazji do zadymy” i próbują zakłócać innym spokojne i godne obchodzenie wydarzeń, rocznic czy świąt.

31 sierpnia Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „S” po Mszy św. w Bazylice św. Brygidy (o godz. 17.00) wyruszy w marszu na Plac Solidarności pod historyczną bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej, gdzie złożone zostaną kwiaty. Tego samego dnia o godz. 19.00 pomorski KOD organizuje na Placu Solidarności pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców wiec, w którym mają wziąć udział m.in. pierwszy przywódca „S” Lech Wałęsa oraz dawny działacz „S” Władysław Frasyniuk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl