fot. PAP/Tomasz Gzell

J. Sellin: Nie wiadomo, czy Senat pod nową władzą będzie zainteresowany odbudową Pałacu Saskiego

Odbudowa Pałacu Saskiego miała być inwestycją realizowaną przede wszystkim przez Senat; nie wiadomo, czy pod nową władzą Senat będzie zainteresowany tym tematem – powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

11 listopada 2018 r. podczas obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego.

Zapytany o tę deklarację w RMF wiceminister Sellin odparł, że inwestycja ta miała być realizowana przede wszystkim przez Senat.

„Teraz nie wiemy, czy Senat pod nową władzą będzie tym zainteresowany” – powiedział.

Zaznaczył też, iż są głosy, że już nie jest.

Zaprzeczył jednocześnie, jakoby „nic nie zostało zrobione w tym temacie dotychczas”. Jarosław Sellin podkreślił, że „są ekspertyzy archeologiczne, są ekspertyzy konserwatorskie w tej sprawie, jest praca wykonana”. Ale – dodał – „nie wiadomo, czy z powodów politycznych to będzie realizowane”.

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski informował pod koniec stycznia, że w końcowej fazie są prace nad tzw. specustawą, która dokładnie określi warunki i harmonogram odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Następcą Karczewskiego po jesiennych wyborach parlamentarnych został Tomasz Grodzki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl