J. Sasin: Wyższa kwota wolna od podatku ulży osobom najgorzej sytuowanym

Podniesienie do 6600 zł kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających to dobra regulacja – ocenił poseł Jacek Sasin. Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych wskazał, że jest to pierwszy krok zmierzający do realizacji obietnicy wyborczej.

Wczoraj Senat zajmował się zmianami o ustawach PIT, CIT i ordynacji podatkowej. W trakcie obrad senator PiS-u Grzegorz Bierecki zgłosił poprawkę podnoszącą kwotę wolną od podatku dla najmniej zarabiających do 6600 zł.

Poseł PiS-u Jacek Sasin wskazał na konferencji prasowej, że regulacja ulży osobom najgorzej sytuowanym.

Mamy regulację, która wychodzi naprzeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Jest pierwszą regulacją od bardzo wielu lat, która podnosi kwotę wolną od podatku dla dużej części osób, bo te regulacje dotyczą około 4 mln podatników. Te regulacje dotyczą zarówno tych podatników, którzy są w dochodzie poniżej 11 tys. zł rocznie i z drugiej strony w bardzo niewielkim stopniu, właściwie niezauważalnym, dotyka podatników najlepiej zarabiających. To jest dobra regulacja, która pozwoli stwierdzić, że mamy pierwszy krok na drodze realizacji obietnicy Prawa i Sprawiedliwości, czyli podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Będziemy chcieli tak maksymalizować wpływy do budżetu państwa, abyśmy w dalszych latach mogli również tę kwotę dla wszystkich podatników podnosić – powiedział poseł Jacek Sasin.

Propozycję podniesienia kwoty wolnej do 6600 zł zarekomendowała już sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Jeszcze dziś Sejm zdecyduje, czy przyjąć poprawkę w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl