fot. PAP/Archiwum

J. Mosiński: Katastrofa smoleńska to wciąż otwarta rana

Tragedia pod Smoleńskiem to wciąż otwarta rana – ocenił poseł PiS-u Jan Mosiński. Dziś mija 9 lat od katastrofy samolotu, w którym zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości rocznicowe do Katynia.

Poseł Jan Mosiński w rozmowie z naszym reporterem zaznaczył, że te wydarzenia ciągle pozostają świeże.

– To dalej jest otwarta rana, dlatego że tragedia, która dokonała się 10 kwietnia 2010 roku, to tragedia narodowa, w wyniku której zginął prezydent, pierwsza dama, kwiat polskiej polityki, dowódcy sił zbrojnych. To wykrwawiło dość mocno naszą ojczyznę. Po dziewięciu latach to wszystko jest jeszcze dość świeże. Wracając do dzisiejszych uroczystości – one pokazują, że trzeba pamiętać, żeby nie zapomnieć. Tak, jak mówił Jan Paweł II: „Naród, który nie zna swojej historii, traci swoją tożsamość.” – podkreślił Jan Mosiński.

Centralne obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej udziałem najwyższych władz państwowych trwają od rana w Warszawie.

Zwieńczeniem obchodów będzie Msza święta w intencji ofiar sprawowana wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana.

Po niej przed Pałacem Prezydenckim głos zabiorą prezydent Andrzej Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Transmisja Eucharystii w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl