fot. PAP/Marcin Bielecki

J. Kaczyński: wiemy co robić, by Polska rozwijała się szybciej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zabiega o poparcie dla swojej formacji w regionach. Odwiedził już województwo zachodniopomorskie i Pomorze Środkowe. 

W Koszalinie Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych z okręgu czterdziestego oraz plan dla regionu. W pierwszej kolejności partia chce zająć się rolnictwem i ochroną ziemi. To właśnie w północno-zachodniej Polsce dochodzi do największych spekulacji ziemią.

– Prawo i Sprawiedliwość nie dopuści, aby choć jeden ar ziemi polskiej został wyprzedany spekulantom obrotu ziemią albo obcokrajowcom. Tak samo nie pozwoli na ani jeden hektar lasów – zaznaczył Czesław Hoc, poseł PiS.

Kolejny pomysł to rozwój gospodarki morskiej i śródlądowej w regionie. Miałoby w tym pomóc stworzenie dużego portu Kołobrzeg – Darłowo z centrum logistycznym w Koszalinie. W sakli całego kraju zajmowałoby się tym nowe ministerstwo.

– Chcemy tutaj przede wszystkim walczyć o rolnictwo i „odwrócić ten region przodem do morza”, ponieważ jest bardzo dużo niezagospodarowanych dziedzin związanych z przemysłem, z gospodarką morką – z których ten region powinien żyć – podkreślił Paweł Szefernaker z PiS, radny sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Ziemia Koszalińska przez wiele lat była zapomniana i spychana na peryferia. Rząd nie dbał o jej rozwój, a środki trafiały do dużych ośrodków: Trójmiasta i Szczecina. Trzeba zakończyć ten szkodliwy proces peryferyzacji – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który poparł też pomysł referendum w sprawie utworzenia województwa koszalińskiego.

– Istnienie tutaj ośrodka administracyjnego na poziomie wojewódzkim będzie pomagało w zabieganiu o te dobra, będzie pomagało rozwojowi tej części naszej ojczyzny. A jest tutaj naprawdę bardzo wiele problemów – wskazał Jarosław Kaczyński.

Były premier zapewniał, że jego formacja chce polepszyć życie zwykłych Polaków.

– Wiemy co uczynić, by Polska mogła rozwijać się szybciej niż dzisiaj, by różnego rodzaju społeczne choroby, które nas dziś prześladują, zostały uleczone i by w nieodległym czasie (…) Polacy mogli powiedzieć: dogoniliśmy, uzyskaliśmy pod każdym względem taki status jak ci, którzy mieli więcej historycznego szczęścia – powiedział szef PiS.

Jarosław Kaczyński mówił także o potrzebie sprawiedliwości społecznej w Polsce oraz konsolidacji całego narodu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj