PAP/Tomasz Waszczuk

J. Kaczyński: W Polsce został zaatakowany krzyż. Trzeba się temu sprzeciwić i pójść jutro na procesję Bożego Ciała

W Polsce został zaatakowany krzyż w sposób niegodny, jest to atak na naszą wiarę, na naszą historię, na naszą tradycję, na naszą cywilizację, na całą cywilizację europejską i trzeba się temu sprzeciwić – powiedział w środę w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się w środę na konferencji prasowej w Nidzicy do zarządzenia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zgodnie z którym w podległym mu urzędzie zakazano wieszania krzyży, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach. 

Prezes PiS podkreślił, że w Polsce został zaatakowany krzyż.

„Został zaatakowany krzyż w sposób niegodny, jest to atak na naszą wiarę, na naszą historię, na naszą tradycję, na naszą cywilizację, na całą cywilizację europejską” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Akcentował, że „jest to element wojny, która zwykle zaczyna się od jakichś mniejszych ograniczeń”.

„Bo tak to tutaj jest tłumaczone, że to tylko w niektórych pomieszczeniach itd., itd., a później kończy się kwestionowaniem krzyża w ogóle w przestrzeni publicznej, nawet na gmachach kościołów (…). W związku z tym trzeba się temu przeciwstawić i pójść jutro na procesję Bożego Ciała (…). Warto tam pójść, żeby przypomnieć o tym, jakim krajem jest Polska i jaką bezczelnością jest ten atak i że ten atak się po prostu nie uda” – wskazał polityk.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl