fot. PAP/Łukasz Gągulski

J. Kaczyński: Po przeszło 100 latach Polska odgrywa wielką rolę w walce o wolność

Po przeszło 100 latach Polska jest państwem, które odgrywa wielką rolę w walce o wolność – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, który niepodległość świętował w Krakowie.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że każdego dnia powinniśmy myśleć o przyszłości naszego wolnego kraju.

– Wielkość ludzi, którzy stali wtedy na czele naszego narodu polegała na tym, że chcieli polskiej niepodległości, ale przede wszystkim na tym, że w tej niebywale trudnej sytuacji, która wcale nie zakończyła się 11 listopada, potrafili zmobilizować naród i ostatecznie wygrać. Potrafili stworzyć duże polskie państwo, bo przecież proponowano nam państwo małe, które nic by nie znaczyło, państwo, które w gruncie rzeczy z góry nie miałoby żadnych szans na trwanie – zaznaczył prezes PiS-u.

Podkreślił również, że Polska po przeszło 100 latach trwa i jest państwem z szansami, które odgrywa ważną rolę w walce o wolność.

– Polska jest państwem, które od dziś odgrywa walce o wolność, w drodze wolności przez świat, wielką i pozytywną rolę. 11 listopada to dzień, w którym nie tylko przypominamy sobie piękne i chwalebne wydarzenia, ale to także dzień, w którym musimy myśleć o tym, co dalej, co będzie naszą przyszłością, co wyłoni się w tym świecie po wojnie – daj Boże, żeby jak najszybciej się skończyła – który będzie już światem pod wieloma względami innym – Jarosław Kaczyński.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl