fot. PAP/Marcin Bielecki

Policja o bezpieczeństwie podczas obchodów 11 listopada: Jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wydarzeniom, które będą miały miejsce w tym dniu na ulicach Warszawy

Rząd i policja zapewniają, że zrobią wszystko, by 11 listopada w Warszawie było bezpiecznie. Tradycyjnie tego dnia ulicami stolicy przejdzie Marsz Niepodległości. „Jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wydarzeniom, które będą miały miejsce w tym dniu na ulicach Warszawy” – wskazał Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

W poprzednich latach zdarzały się prowokacje wobec patriotycznego pochodu. Wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik, nie wykluczył, że podobnie może być i w tym roku. Zapewnił przy tym, że zostanie zrobione wszystko, by pochód był bezpieczny.

Rzecznik stołecznej policji, Sylwester Marczak, wskazał, że służby zadbają o bezpieczeństwo.

– 11 listopada oznacza dodatkowe siły dla Warszawy. Tradycyjnie możemy liczyć na wsparcie wszystkich policjantów z całego kraju. Stąd wsparcie chociażby ze strony oddziałów prewencji czy policjantów wydziału ruchu drogowego. Jest to niezwykle ważne, bo wiele osób ma zamiar przybyć w tym czasie do Warszawy. Z naszej strony to ogromne doświadczenie, jeżeli chodzi o największe wydarzenia na ulicach Warszawy. Myślę, że spokojnie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wydarzeniom, które będą miały miejsce w tym dniu na ulicach stolicy – powiedział rzecznik stołecznej policji.

Uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości przejdą pod hasłem „Silny Naród – Wielka Polska”. Patriotyczny pochód wyruszy z ronda Romana Dmowskiego w Warszawie i zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl