fot. PAP/Marcin Bielecki

Lubuskie: w Słubicach znaleziono 250-kilogramową bombę lotniczą

Podczas prac związanych z budową wałów przy Odrze w Słubicach (Lubuskie) robotnicy natknęli się na duży niewybuch. Była to 250-kilogranowa niemiecka bomba lotnicza z II wojny światowej, która zostanie zniszczona na poligonie – poinformował dowódca 21 Patrolu Saperskiego z 5 Kresowego Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego, sierż. Karol Walczak.

Jak przekazała Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, niewybuch został wykopany dziś około godz. 9.00 na wysokości nr 11 ul. Nadodrzańskiej w Słubiach – kilkaset metrów od drogowego mostu granicznego. Bomba znajdowała się w pobliżu rzeki, w tzw. międzywalu, w dość dużej odległości od zabudowań.

„Prace zostały natychmiast przerwane, a teren oznaczony i do czasu zakończenia działań przez saperów był pilnowany przez policjantów. Ze względów bezpieczeństwa konieczna była także ewakuacja mieszkańców kilku bloków znajdujących się za wałem. Akcja saperów trwała około dwóch godzin” – powiedziała Agnieszka Kaczmarek.

Sierż. Karol Walczak zwrócił uwagę, że zagrożenie było poważne, gdyż w ziemi tkwiła 250-kilogramowa bomba lotnicza produkcji niemieckiej z okresy II wojny światowej. Została ona podjęta i załadowana na samochód. Następnie przy policyjnej eskorcie zostanie przewieziona na poligon wojskowy w Wędrzynie, gdzie saperzy ją zdetonują.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl