J. Kaczyński: z May rozmawialiśmy o przyszłości Polaków w W. Brytanii

Przyszłość Polaków na Wyspach była tematem rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z brytyjską premier Theresą May. Uzyskaliśmy zapewnienia, że już w pierwszej fazie negocjacji W. Brytania będzie chciała pozytywnie załatwić te sprawy – powiedział Kaczyński.

Szef PiS na briefingu prasowym po spotkaniu z May w Londynie na Downing Street powiedział, że mógł porozmawiać z szefową brytyjskiego rządu „o sprawach, które nas najbardziej interesują”.

Pierwsza sprawa to oczywiście przyszłość Polaków w Wielkiej Brytanii. Uzyskaliśmy zapewnienia, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała załatwić te sprawy w sposób pozytywny, oczywiście na zasadzie wzajemności” – mówił prezes PiS.

Podkreślił, że rzecz będzie musiała dotyczyć całej Unii Europejskiej, nie tylko Polski.

Około dwóch i pół miliona Brytyjczyków mieszka w UE. Tutaj możemy powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze” – dodał.

Kaczyński poinformował, że rozmowa dotyczyła także postulatów Polski w dziedzinie gospodarczej, obronnej, podatkowej, wymiany informacji w kwestii rajów podatkowych, a także „historycznych spraw”.

Bardzo się cieszę z tej rozmowy, bo tragedia, która spotkała Wielką Brytanię, mogła ją uniemożliwić, a mimo wszytko do niej doszło” – powiedział Kaczyński, nawiązując do środowego zamachu terrorystycznego w Londynie, w którym zginęły cztery osoby.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl