fot. Robert Sobkowicz / Nasz Dziennik

J. Kaczyński w Łodzi m.in. o kolejnych wyborach i reformie mediów

Musimy zrealizować 2 plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne w 2019 r. – mówił w sobotę do łódzkich działaczy Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem potrzebna jest reforma mediów.

Fragmenty wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego zamieszczono na Twitterze PiS.

Musimy zrealizować 2 plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne w 2019 r. – zwracał się do łódzkich polityków PiS Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił, PiS musi poprawić swoją pozycję w samorządach. Zapowiedział, że wkrótce zostaną stworzone struktury specjalne na wybory samorządowe.

Kaczyński zwrócił też uwagę, że reforma edukacji to trudne zadanie i wsparcie samorządów jest bardzo ważne.

Chcemy ustabilizowania władzy w Polsce – podkreślił lider PiS. Jak dodał, równowaga sił jest potrzebna w demokratycznym państwie. Zapowiedziała też, że PiS chce dać szansę młodym posłom.

Prezes PiS zauważył, że dziś partie w Europie są dużo mniejsze niż kiedyś. Rozbudowa struktur jest bardzo ważna – zaznaczył.

„Potrzebna jest reforma mediów, chcemy aby dążyli oni do prawdy a nie opowiadali się za jedną stroną” – podkreślił Kaczyński.

Przed budynkiem gdzie odbywało się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami PiS protestowało kilkadziesiąt osób, m.in. działaczy tzw. Komitetu Obrony Demokracji i Platformy Obywatelskiej.

PAP/RIRM

drukuj