J. Brudziński: Mamy premiera, który bezpieczeństwo i dobrobyt Polski będzie stawiał na pierwszym miejscu

Premier Mateusz Morawiecki stawia bezpieczeństwo i dobrobyt Polski na pierwszym miejscu – powiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Polityk odniósł się w ten sposób do wcześniejszego powrotu polskiego premiera z unijnego szczytu. 

Polskie służby dyplomatyczne poinformowały, że premier musiał wcześniej opuścić w piątek Brukselę z powodu obowiązków w kraju.

Prezes Rady Ministrów wczoraj spotkał się z ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu Piotrem Krawczykiem. Nie poinformowano co było tematem rozmowy.

– Mamy odpowiedzialnego premiera, który ponad spotkania ważne, nawet bardzo ważne stawia jednak bezpieczeństwo i interes państwa polskiego. Jeżeli premier podjął taką decyzję – a podjął – to nie mam żadnych złudzeń, że sytuacja tego wymagała. Jednak nie zawahał się zrezygnować z uczestnictwa w drugim dniu szczytu w Brukseli i przyjechał do kraju. To pokazuje, że mamy premiera, polityka, który – jak już powiedziałem – ma zamiar rzeczywiście realizować, to co w swoim expose wygłosił, że bezpieczeństwo i dobrobyt Polski będzie stawiał na pierwszym miejscu – podkreśla Joachim Brudziński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl