fot. PAP/Grzegorz Michałowski

J. Brudziński: 9 mld zł na program modernizacji służb mundurowych to jest konkret

9 mld zł, które pojawiły się w ramach programu modernizacji służb mundurowych, to jest konkret, na samą policję to jest 6 mld zł – powiedział we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński podczas spotkania z funkcjonariuszami w garnizonie łódzkim.

Joachim Brudziński przypomniał, że były zaniechania w obszarze służb mundurowych.

„Były mrożone wynagrodzenia funkcjonariuszy polskiej policji, strażaków, Straży Granicznej, były odbierane przywileje emerytalne, były obcinane wasze uposażenia i takiego efektu, takiego wzrostu zachorowań, wtedy nie było” – powiedział szef MSWiA, nawiązując do akcji protestacyjnej policjantów, którzy m.in. biorą zwolnienia lekarskie.

Szef MSWiA zauważył, że kiedy pojawił się rząd PiS, pojawiły się środki dla funkcjonariuszy.

„Możemy wspólnie uznać, że zbyt małe, ale 9 mld zł, które pojawiły się w ramach programu modernizacji służb mundurowych, to jest konkret (…). Na samą policję to jest 6 mld zł” – powiedział Joachim Brudziński.

Podkreślił, że protest pojawił się wtedy, kiedy położył na stole propozycje dla policjantów.

„Przedstawiłem propozycję porozumienia – abstrahując od tego, co w ramach służb, co w ramach modernizacji zostało już przekazane na poszczególnych funkcjonariuszy, chociażby w maju dla tych najniżej zarabiających były to konkretne kwoty – położyłem propozycję od 1 stycznia w ramach programu modernizacyjnego dla każdego funkcjonariusza 309 zł, od 1 lipca dodatkowe 250 zł, 100 proc. płatnych nadgodzin” – wymienił Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj