fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Szef MSWiA: spotkanie z przewodniczącym PKW – „dobre i merytoryczne”

We wtorek przed godziną 17:00 zakończyło się spotkanie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego. Spotkanie dotyczyło spraw związanych ze zmienionymi przepisami wyborczymi. Według Joachima Brudzińskiego, rozmowy były „dobre i merytoryczne”.

W spotkaniu uczestniczyli też: wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, zastępca przewodniczącego PKW Sylwester Marciniak oraz szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Jak podaje MSWiA, ze względu na to, że podczas spotkania poruszony został aspekt finansowania zadań PKW, w spotkaniu udział wziął także – jako przedstawiciel premiera – sekretarz stanu w KPRM Grzegorz Schreiber.

Jak podało we wtorkowym komunikacie MSWiA, podczas rozmowy omówiono „tematy, które ostatnio w swoich wypowiedziach poruszał szef PKW”.

„To było dobre i merytoryczne spotkanie. Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę” – cytuje Joachima Brudzińskiego w komunikacie MSWiA.

Pod koniec lutego Wojciech Hermeliński mówił, że chce spotkania z szefem MSWiA w sprawie transmisji z lokali wyborczych i środków na wybory, a także w sprawie powołania komisarzy wyborczych.

PAP/RIRM

drukuj