PAP/Marcin Bielecki

Min. J. Brudziński: Komfort życia wszystkich mieszkańców ma w naszych oczach taką samą wagę

Komfort życia mieszkańców mniejszych miejscowości ma w oczach dzisiaj rządzących taką samą wartość, jak komfort życia mieszkańców większych aglomeracji – przekonywał w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) szef MSWiA Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński wraz z wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Szef MSWiA podkreślił, że jest to już czwarta tego typu uroczystość w tym województwie – wcześniej miały one miejsce w Wałczu, Białogardzie oraz Świdwinie.

„Ziemia środkowopomorska, ziemia przez wiele lat – po odzyskaniu przez Polskę suwerenności, niepodległości, po 1989 r. – zostawiona sama sobie. Te tereny, czasami nazywane pogardliwie terenami popegeerowskimi miały sobie radzić same, miała to wszystko rozwiązywać niewidzialna ręka rynku. No i zostawiano również mieszkańców tej ziemi, czasami pozbawiających ich opieki polskiej policji, straży pożarnej, likwidując posterunki policji, likwidując połączenia komunikacyjna, likwidując oddziały poczty polskiej, małe wiejskie szkółki” – wymieniał.

„Na szczęście ten czas już za nami” – zapewnił.

Jak mówił, budynek komendy, który powstanie w Sławnie, będzie „na wskroś nowoczesny”, a warunki, w których przyjdzie służyć policjantom, będą warunkami „na miarę XXI w.”.

„Mieszkańcy Sławna, okolicznych gmin (…) wasze bezpieczeństwo, wasz komfort życia ma w oczach dzisiaj rządzących ma taką samą wartość jak bezpieczeństwo i komfort życia tych mieszkających w większych aglomeracjach” – powiedział Joachim Brudziński.

Szef MSWiA podkreślał przy tym, że poszczególne regiony nie mają dla niego barw partyjnych.

„Dla mnie jako ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, w rządzie PiS nie ma najmniejszego znaczenia, spod jakich sztandarów partyjnych czy spod jakiego komitetu wyborczego wyborców wywodzi się lokalny burmistrz, wójt czy starosta” – mówił.

„Podejmując takie decyzje jak ta o budowie komendy kierowaliśmy się tylko i wyłącznie waszym interesem, interesem i poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców” – podkreślił.

„Państwo polskie ma służyć wszystkim obywatelom, niezależnie od ich sympatii i antypatii politycznych” – zaznaczył szef MSWiA.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl